Alford, Rob Assistant Principal
Beatty, Stephen Assistant Principal
Hand, Nathan Principal
Parks, Kenja Assistant Principal
Small, Chris Assistant Principal/Athletic Director

Adair, Lee Ellen Special Education - Department Chair
Alexander, Molly Special Education
Arnold,  1SG Mark J.R.O.T.C.
Barker, Nick Special Education
Baxter, Rikki-Lynn Physical Education - Department Chair
Becigneul, Leigh Engish
Boehman, Brandon Social Studies
Boehman, Kim Media Center
Britton, Wittne Math
Brown, David Special Education
Broyles, Rocio Foreign Language- Spanish
Burg, Margaret Math
Campbell, Spencer Math
Cann, Ivy Social Studies - Dept. Chair
Chambliss, Neal Mathematics/One Act Play Coach
Chandler, Sandra Fine Arts - Choral Director
Chapman, Julie Business Education - Dept. Chair
Claiborne, Melissa Business Education/Marketing
Cochran, Carrie CTAE
Cochran, Daryk Fine Art / Co-Head Wrestling Coach
Cole,  Amy Foreign Language
Cole, Karrie Science
Collier, LTC Sharon Senior JROTC Army Instructor
Combs, Matthew Math
Combs, Miranda English/Language Arts
Conn, LeAnne Math
Cornell, Charles CTAE - Automotive Technology
Crawford, Jamey Foreign Language
Cuellar, Jose Foreign Language / Department Chair
Daniel, Andy Fine Arts - Department Head/Band Director
Davis, Michelle Science
Davison, Jeff Science - Department Head
DeAngelis, Bryan Special Education
Dickinson, Robyn Special Education
Douds, Tara Special Education - Educational Evaluator
Duncan, Steve Math
Gibbs, Amanda Math
Gibbs, Evan Social Studies
Graham, Zack Physical Education
Green, Lisa English/Language Arts
Greig, Angela Science
Haines, Tonya Math - Dept. Head
Higginbotham, Ben Science
Hilicus, Stephanie Special Education
Hoffman, Betsy CTAE
Hollis, Rick Social Studies
Hutson, Holly Business Education
Jackson, Alice English/Language Arts
Jarek, Pamela Special Education
Jaye, Brooke Math
Jaye, David Social Studies
Jeffcoat, Julie Work-Based Learning Coordinator
Jones, Mikey Special Education
Jordan, Angelia Social Studies
Kennedy, Karen English/Language Arts
Kirkpatrick, Sue Special Education/Teacher
Laver, Kimberly Science
Levy, Lisa Special Education
Marietta, Edward Social Studies
Martin, Greg Interrelated Mathematics Teacher
Mathis, Leah Social Studies
McAdams, Lora Math
McGraw, Brava Special Education
Miller, Heather English/Language Arts
Miller, Ruhamah Special Education
Moistner, Sean English Teacher/ E2020 Coordinator/ Head Wrestling Coach
Monroe, Jaime Special Education
Moran, Joseph English/Language Arts/Fine Arts
Morrison, Donna English/Language Arts
Morrison, Freddie CTAE/ Agrricultural Sciences
Mouton, David Science
Osment, Alexis Science
Osment, Austin Physical Education
Osterhoudt, Peggy Science
Palmer, Angela Healthcare Sciences/ HOSA
Palmer, Tracy Social Studies
Parham, Richard CTAE Department Chair (Law Enforcement Instructor)
Pendley, Stephanie Information Technology
Perry, Holly Social Studies
Pierce, Matt PE
Rager, Debbie English/Language Arts - Dept. Head
Rascoe, Emily Science Special Education
Redding, Dean Special Education
Ritchie, David Social Studies
Robinson, Brian Social Studies
Robinson, Valli Media Specialist
Rodgers, Sharon Speech Language Pathologist
Romain, Zach Physical Education
Royal, Anna English/Language Arts
Ruggiero, Lynette H.A.V.E.N. Academy Counselor
Sanders, Kyle Special Education
Sanford, Kim English/Language Arts
Sizemore, Ryan Special Education
Slate, Jason ISS
Smart, Leslie Information Technology
Stanley, Lee Social Worker
Strawn, Joel Special Education/Math
Sundberg, Rebecca Foreign Language
Swinney, Diona Math
Thompson, Donna H.A.V.E.N. Academy Lead Teacher
Thornton, Karen English Department
Tracy, Small Counselor
Walker, Courtney CTAE
Watts, Adam Math
Watts, Kelby PE
Wells, Derall Special Education - Science
White, David Fine Arts - Band Director
Whitney, Courtney Para-Pro
Whorton, Marissa Science
Wilbourne, Tamera Foreign Language - Spanish
Williams, Jeremy Math
Worthy, Nancy Science
Yates, Michael Physical Education
Yates, Oneal PE
Young, Natalie Mathematics

Alcarez, Jodi Office Manager
Blackstone, Mitzi Counselor
Brothers, Vickie Para Pro
Brown, Marie Records Clerk
Cantrell, Ambra Para Pro
Commings, Peggy Para-Pro
Dickie, Jennifer Cafe Manager
Dowda, Bethany College and Career Center
Duncan, Michelle Para Pro
Foster, Melissa Office Staff
Foulks, Christy Para-Pro
Foulks, Logan Para-Pro
Gamel, Sherry Counselor
Goins, Carmala Para-Pro
Hanson, Cherelyn Para Pro
Hinchman, Joe Para-Pro
Jones, Teresa School Resource Officer
Kimbrough, Kristy CTAE Clerk
McLarty, Melanie Bookkeeper
Morris, Bonnie Para-Pro
Painter, Tracy Office Staff
Railey, Jeffrey Para Pro
Redmond, Beverly Para Pro
Ringstead, Heather Para Pro
Robinson, Ben Para Pro
Saunders, Dana Para-Pro
Shealey, Nicole Discipline Clerk
Smith, Aaron School Resource Officer
Smith, Dallas Para-Pro
Smith, Niki Receptionist
Spencer, Rachelle Media Clerk
Taylor, Jerlissa Para Pro
Townsend, Suzie Para-Pro
Tracy, Small Counselor
Warrington, John Counselor
Weigner, Michael Para Pro
Whitney, Courtney Para-Pro
Wise, Pam Para Pro
Wray, Omar Guidance Counselor
Wright, Sophia Counselor

Castellanos, Abner Soccer Community Coach